در راستای ترک مسابقان جام خزر بهتر است مطالبی را جهت روشن شدن اذهان اهالی شطرنج کشور  مطالبی را بطور صریح و بدور از هر گونه حاشیه پردازی و دروغهای پینوکیوئی  در سایت درج نمایم تا خدای نکرده دروغگویان این زمانه  کم و کاستی و بی حرمتیهای خود را بصورت دروغین بخورد جامعه شطرنج ندهند.
 

و اما شرح وقایع رشت

 

در ساعات اولیه ورود به محل هیأت شطرنج استان گیلان با توجه به مراجعات مکرر بازیکنان به آقای بیات جهت رفع مسائل اقامتی خود، ما هیچگونه انتظار خاصی از ایشان نداشته و ناهماهنگی‌ها و کمبودها و شرایط خاص روز اول را کاملا طبیعی می‌دانستیم و مشکلاتی را که بعداً ممکن بود برایمان پیش آید احساس نمی‌کردیم تا اینکه بعد از ساعت 10 شب آقای بیات فرمودند که محل استراحت شما در هتل المپیک فراهم شده است. پس به سوی هتل حرکت کردیم ولی مشاهده نمودیم که مکان مورد نظر هتل نبود و مهمانسرای عمومی تربیت بدنی بود با تعداد 24 تختخواب در هر اتاق.

در مراجعه به مسئول پذیرش، ایشان اظهار داشتند که اتاقی به نام داوران رزرو نشده و به ما دستور داده‌اند که داوران نیز با سایر ورزشکاران در یک اتاق عمومی اسکان یابند. نهایتاً با تماسهای مکرر مسئولین خوابگاه با آقای بیات قرار بر این شد که اتاق مذکور علیرغم داشتن تعداد تخت بیش از حد، فقط در اختیار داوران قرار گیرد و بدین ترتیب در اتاق 407 اسکان یافتیم. البته به این موضوع اعتراضی نداشتیم چرا که اتاق مذکور تمیز و قابل استفاده بود ولی در ساعت 12:30 شب تعداد 17 نفر از ورزشکاران استان گلستان وارد اتاق شده و اظهار داشتند که ما داوران فقط امشب در حضور آن ورزشکاران مهمان خواهیم بود و فردا محل اسکان داوران عوض خواهد شد.

 

بقیه ماجرا را در ادامه مطلب ببینید.

صبح فردا مجددا مسئول پذیرش اظهار داشتند که این عین تصمیمات آقای بیات می‌باشد لذا ما هم به تصور اینکه محل اسکان عوض خواهد شد به محل هیأت مراجعه و موضوع را به آقای بیات اعلام داشتیم. ایشان در برخورد اول فرمودند که ما فقط می‌توانیم شما را در شهرستان فومن اسکان دهیم در غیر اینصورت خودتان باید به فکر تهیه محل اقامت باشید که نهایتا پس از هماهنگی با آقای پورشاهماری و رایزنی‌های متعدد مجدداً قرار بر این شد که بعد از انجام کلیه امورات مربوط به تکمیل جداول پنجگانه و وارد نمودن آی دی فیده و ریتینگ بازیکنان و پس از پایان دور اول در یک اتاق مستقل در مهمانسرای المپیک اسکان یابیم تا اینکه در ساعت 1:5 بامداد در حالیکه هیچ کسی نبود که ما سه داور را به جایی هدایت نماید زیر باران و با کرایه یک تاکسی به مهمانسرای المپیک مراجعه نمودیم و متاسفانه با جواب منفی مسئول پذیرش مواجه شدیم.

ایشان اظهار داشتند شما جایی برای اسکان ندارید و در قبال اظهار ناراحتی ما باز تاکید کردند که آقای بیات گفته‌اند هیچ محل اعتنایی برای داوران نگذارید. البته برای ما این حرف باور کردنی نبود و تصور می‌کردیم شاید خودسرانه چنین حرفی زده باشند. بهرحال اصلاً تصور چنین برخوردی نداشتیم تا اینکه با منت و مکافات ما را در یکی از اتاقها اسکان داده و گفتند که من با مسئولیت خود و به احترام اینکه داور هستید شما را در یکی از اتاقهای مخصوص مهمانان مدیر کل تربیت بدنی اسکان می‌دهم به شرطی که صبح اول وقت قبل از آمدن مهمانها اتاق را تحویل دهید. شب دوم نیز چنین گذشت. در روز سوم آقای بیات در صحبتی که نشان از رضایت داشت اظهار داشتند که من قبلاً تصور می‌کردم خود داوران گیلان پاسخگوی برگزاری این مسابقات هستند ولی با حضور شما و نحوه کارتان به این نتیجه رسیده‌ام که حضور شما در این تورنمنت برای ما مغتنم بوده است و در اولین فرصت خدمات شما را جبران خواهم کرد.

همچنین در صحبتی با خانم بیات از وضعیت محل اسکان، اظهار نارضایتی نموده و محترمانه به ایشان عرض کردیم اگر وضعیت اسکان ما امروز مشخص نشود یا مجبوریم به عنوان مهمان در خانه شما حضور یابیم یا اینکه به ویلای شخصی خانواده محترم آقای پورشاهماری رفته و در غیر اینصورت مجبور به ترک مسابقات هستیم. ظاهراً این صحبت باعث ترحم آقایان شد و نهایتاً ما سه نفر به همراه یکی دیگر از داوران که قرار بود به ما ملحق شوند به هتل اردیبهشت انتقال یافته و در اتاقهای 102 و 110 (که این اتاق دومی فاقد دستشویی و حمام بود) اسکان پیدا کردیم. بدین ترتیب شب سوم و چهارم نیز گذشت.

از طرف دیگر در این چند روز زمزمه‌هایی بین داوران وجود داشت که آیا واقعاً قرار شده داوران حق الزحمه نگیرند تا اینکه فردای آن روز (روز پنجم) در ساعت 13:45 آقای پورشاهماری و پذیرش هتل اردیبهشت تماس گرفته و متفق القول فرمودند که بنا به تصمیمات آقای بیات قرار شده شما مجددا به هتل المپیک (مهمانسرای تربیت بدنی) مراجعه نمایید. ما نیز به سرعت و قبل از ساعت 14 اقدام به تخلیه و تحویل اتاق نمودیم و قرار شد که این مسائل (بیرون کردن از هتل، آلاخون بالاخون شدن، برخورد غیر محترمانه و ... ) را با خود آقای بیات در جریان بگذاریم که ایشان متاسفانه و به صورت کاملا صریح اظهار داشتند که ما اصلاً مخالف حضور شما در این تورنمنت بودیم و تعداد 6-7  نفر از بهترین داوران استان گیلان به دلیل تماسهای مکرر آقای پورشاهماری برای حضور شما در این تورنمنت پشت خط مانده‌اند و در حال حاضر نیز ما مخالف حضور شما در این مسابقات هستیم.

با شنیدن این صحبتهای عجیب و غریب و ضد و نقیض، با آقای پورشاهماری تماس گرفته و موضوع بی‌احترامی و عدم نیاز و منت را اطلاع داده و از ایشان به جهت تصمیم‌گیری برای ترک رشت کسب اجازه نمودیم. با توجه به اینکه ایشان خود در جریان قضایای این چند روزه بودند بدون آنکه نشستی با ما و آقای بیات برگزار نمایند فرمودند که شما صاحب اختیار هستید و مشکلی بابت رفتن شماها نیست. لذا با توجه به اجازه آقای پورشاهماری (سرداور کل مسابقات) و به جهت حفظ شخصیت و شأن داوران، اقدام به ترک جام خزر نمودیم.

 

و اما آقای بیات حتما میدانید که بازی کردن با شخصیت هر فردی یک حرکت غیر اخلاقی و زشت و دور از انسانیت است که متاسفانه شما یه عنوان مدیز محترم مسابقات در سایت اظهار داشتید که آقای پورشاهماری داوران فیده را اخراج نموده اند البته ما از شما انتظار بیش از این نداریم و از آقای پورشاهماری خواشمندیم مرد و مردانه اعلام نمایند که ما را اخراج نموده اند و یا اینکه ایشان نیز به جهت شرایط نامساعد حاکم بر روحیه داوران رضایت داده اند که ما مسابقات را ترک نمائیم.
در ثانی جناب بیات عزیز که متاسفانه حرفهاتون بوی کهنگی و بیات میدهد مگر چه کسی عاشق جوجه کباب و چلوماهی است که این غذاها را به رخ مردم میکشید. ( غیر از جوجه کباب و ماهی در هتل اردبهشت غذای دیگری وجود نداشت ) آیا مشکل شما در امر برگزاری این مسابقات فقط محل اسکان و غذا و حق الزحمه داوران بود که به رخ ما میکشید.
ثالثا جناب بیات ما بسیار متاسف هستیم که شما به ناحق اسم آقای پورشاهماری را وارد معرکه نموده اید تا کم کاریها و بی توجهی های خود را  سرپوش بگذارید .
رابعا آقای بیات شما فکر نمیکنید که نه تنها ما بلکه سایر داوران این مرز و بوم همه صاحب شخصیت و جایگاه انسانی هستند نه فقط شما و آیا انتظار داشتید با آنهمه ناملایمات ما به حضور خود در جام خزر ادامه میدادیم.  آقای بیات اگر ما مسابقات خزر را ترک نمیکردیم ماندن ما در مسابقات و ادامه تورنمنت توهینی بود برای جامعه داوری ایران اگر چه شما شخصا به حد کافی آنها را مورد توجه و لطف خود قرار دادید.!!!!!!!!!!!!
آقای بیات ما ضمن اینکه شخصا به حضرتعالی به عنوان یک فرد شطرنجی !!!!!!!!!  احترام خاصی قائل هستیم  از درج این کذبیات در سایت پروچس متاثر و متاسف شدیم و فقط از درگاه ایزد منان خواستار آن هستیم که مردان مدیر امروزی جرات پذیرش اشتباهات و کم کاریها و بی احترامیها و بی اعتناییهای خود را داشته و با جرات به دروغگویی نپردازند.
آقای بیات دوست داشتنی یکی از بزرگان میگویند هزار توجیه برای یک خطا مساوی است با هزار و یک خطا ایکاش همان روز اول با صراحت اعلام میداشتید که به همکاری ما نیاز ندارید و لازم نبود اینهمه لقمه را دور سر خود بپیچید .
در ضمن ایکاش یک حرمتی هم برای داوران محترم و زحمتکش استان گیلان قائل میشدید و بدون حساب و کتاب نمیگفتید که چندین داور گیلانی و غیر گیلانی مصرانه خواهان حضور در تورنمنت خزر بوده و پشت خط مانده اند البته خود من معتقدم که هیچ داوری حاضر نخواهد شد برای حضور در تورنمنتی دست به دامان این و آن شود چرا که همه آنها دارای شخصیت و جایگاه بزرگی هستند و این صحبتها غیر از فرافکنی چیز دیگری نمیباشد.
 
 
آقای بیات خاطرتان باشد که ما قصد طرح این مسائل را نداشیم ولی حرکت غیر اخلاقی و دروغ بسیار بزرگ شما باعث شد تا ما نیز در مقام پاسخگوئی برآییم.
به هر حال از خداوند برای حضرتعالی و سایر دروغگویان آرزوی صداقت و راستگویی داریم.

منتظر نظرات دوستان در قسمت نظرات هستیم.
 
نظرات تعدادی از دوستان که در خصوص مسائل جام خزر ارسال شده است :
 
 
رضا
شنبه 8 اسفند 1388 05:42 ب.ظ
آقای گیاهی، سلام. شما ناراحت نباشید!
رفتار آقای بیات همیشه همینگونه بوده است!

امروز یکی از دوستان آدرس سایتی را برای من ارسال کرد که لازم می دانم شما هم سری به آن بزنید. مطمئن هستم که متوجه خواهید شد دروغ اخراج شما، دروغ بسیار کوچکی بوده است!!


www.chessbase.ir
منتقد
شنبه 1 اسفند 1388 07:23 ب.ظ
سلام به دوستان
به نظر من اقای  ...  که ....  شده برای خودش در جامعه شطرنج هم خیلی بی تقصیر نیست. دیگه حال آدم از هرچی شطرنج و شطرنج باز بهم می خوره.چی شد اونهمه احترام به داور و طرفداری کردن از داور؟ "شما مختار هستید که بریدپی کارتون؟؟؟؟" زهی خیال باطل...
وکیل
چهارشنبه 28 بهمن 1388 07:49 ب.ظ
متن ناپسند وغیر اخلاقی جناب آقای بیات به لحاظ قانونی قابل پیگرد است. داوران محترم میتوانند رسما" از ایشان به دلیل اهانت به شخصیت شکایت نمایند که حداقل حاصل آن پوزش خواهی رسمی است.
حسن
چهارشنبه 28 بهمن 1388 01:49 ب.ظ
جناب آقای بیات کلا فرهنگ توهین وتحقیر دیگران را ترویج میکنند ، از توهین به مسئولین ، توهین به قهرمانن زیر 8 سال جهان واکنون نیز توهین وتحقیر داوران زحمتکش ، بلاخره روزی باید متحد باایشان برخورد شود.
علیزاده
چهارشنبه 28 بهمن 1388 11:44 ق.ظ
واقعا جای تاسف برای جامعه شطرنج دارد که چنین به داوران بی حرمتی شود با این همه وای به حال ما بازیکنان مثلا امیدوار به آینده
رحمانی
چهارشنبه 28 بهمن 1388 09:20 ق.ظ
این کارهای آقای بیات واقعا جای تعجب داشته و جز تاسف هیچ چیزی را بهمراه نخواهد داشت در ضمن وعده و وعیدهای قبل از تورنمنت از جمله استارت جداول مختلف توسط آقایان ... و همچنین چس بوکس و بازار صنایع دستی و غیره در محل برگزاری مسابقات چی شد در ضمن همهمه و داد و بیداد و بی نظمی حاکم بر محل مسابقات ناشی از چیست.
برای اولین بار است که در یک تورنمنت در سالن مسابقات رفت و آمد به راحتی انجام میگیرد و همه با هم در حال داستانگویی و از این حرفها هستند در ضمن موبایل هم براحتی در سالن خط داده و مشکلی بابت استفاده مردم از موبایل نیست و همه در این زمینه آزاد هستند و مختار
خواجویی
چهارشنبه 28 بهمن 1388 01:12 ق.ظ
هرچند زحمات اقای بیات در برگزاری جام خزر ستودنی است اما واقعا"حرفهایشان در سایتشان توهین امیز بود و با اینکار اجر خود را ضایع کردند با یک تشکر خشک و خالی همه چیز حل میشد
خواجویی
چهارشنبه 28 بهمن 1388 01:07 ق.ظ
جز تاسف چه میتوان گفت هنوز در مدیریت یک تورنمنت بین المللی مشکل داریم
رضا شطرنجباز
سه شنبه 27 بهمن 1388 09:13 ب.ظ
دوستان تا زمانیکه شطرنج بدست آقایانی چون بیات اداره شود بیش از این نباید انتظار داشت بایستی برای این بی حرمتی و اهانت به افراد گریست و برای این آقایان تاسف خورد آقای بیات باز هم برای شما متاسفیم که برای چندمین بار متوالی شطرنج گیلان را وارد حاشیه بزرگی کردید.
داور شطرنج
سه شنبه 27 بهمن 1388 04:32 ب.ظ
وای به حال جامعه شطرنج با چنین مدیرانی از شنیدن بی احترامی به داوران در جام خزر واقعا شوکه شدم.
ندای شطرنج
سه شنبه 27 بهمن 1388 04:31 ب.ظ
البته اینکارها همیشه در حیطه قدرت و تصمیمات آقای بیات هست امیدواریم یکروزی بابت این بی تجوهی به جامعه داوری از جامعه شطرنج ایران غذرخواهی نماید که البته این اتظار عبثی است از او

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 بهمن 1388    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()