مرحله نهایی مسابقات شطرنج قهرمانی کشور با شناخت نفرات برتر در محل فدراسیون شطرنج به پایان رسید.

در بخش آقایان مسابقات استاد بزرگ احسان قائم مقامی با پیروزی در برابر پویا ایدنی 9 امتیازی شد و برای هشتمین بار به مقام قهرمانی کشور دست یافت.مرتضی عسگری با پیروزی در برابر امید نوروزی با 6 امتیاز نایب قهرمان شد و محسن شعرباف که در دور آخر با قرعه استراحت مواجه شده بود با 5.5 امتیاز و به لطف پوئن شکنی بهتر به مقام سوم رسید.

استاد فیده اصغر گلی زاده و نیما حسین زاده با 5.5 امتیاز به ترتیب پوئن شکنی چهارم و پنجم شدند و به اردوی تیم ملی راه یافتند.

پوریا درینی، استاد بزرگ شجاعت قانع، امیررضا پوررمضانعلی، پویا ایدنی، امید نوروزی و استاد فیده سیدحامد موسویان نیز رده های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در بخش بانوان استاد فیده بانوان غزل حکیمی فرد در برابر زهرا آزادواری مساوی کرد و با 10 امتیاز مقتدرانه به مقام قهرمانی بانوان کشور دست یافت.

قهرمان دوره گذشته مسابقات استاد بزرگ بانوان آتوسا پورکاشیان با تساوی در برابر مهرنوش زوارموسوی و کسب 8.5 امتیاز نایب قهرمان شد و استاد بین المللی بانوان شایسته قادرپور با پیروزی در برابر تارا رحیمی و کسب هشتمین امتیاز به مقام سوم رسید.

استاد فیده بانوان ساراسادات خادم الشریعه با تساوی در برابر گلناز جعفری و کسب 7.5 امتیاز به مقام چهارم دست یافت و مهرنوش زوار موسوی با همین امتیاز به علت پوئن شکنی کمتر پنجم شد.

نیوشا افشار، هانیه خلجی، رعنا حکیمی فرد، هما علوی، تارا رحیمی، زهرا آزادواری، گلناز جعفری و مینو عسگری زاده نیز در رده های بعدی قرار گرفتند.

پنج نفر برتر هر رده به مجوز حضور در اردوی تیم ملی بزرگسالان کشور را کسب نمودند.

گفتنی است، سرداوری بخش آقایان مسابقات به عهده داور بین المللی اکبر باقری و بخش بانوان به عهده داور فدراسیون جهانی رینا فقیه نوبری بود.

لازم به ذکر است، بخش آقایان مسابقات در 11 و بخش بانوان مسابقات در 13 دور به روش دوره ای برگزار شد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 24 اسفند 1388    | توسط: مدیر سایت    | طبقه بندی:    | نظرات()